Eski Bir Film SORU

E

Konuyu Açan: eylulelmas

28.03.2011 06:23

Eski Bir Film

Bu filmi sadece filmi izleyenler ve filmin son sahnesi aklında kalanlar hatırlayabilir. Zaten bende filmin ana teması ve son sahnesi hariç filmle ilgili yeterli detay hatırlamıyorum. Film ABDde geçiyor. Avrupadan kıtaya göçlerin yeni başladığı ve ilk yerleşimcileri konu ediyor. Filmde bir gönüllüler grubu var ve başlarında bir liderleri var. Bunlar tüfekleriyle, sırt çantalarıyla bir yerden bir yere uzun süre yürüyorlar. Yolda sık sık yerlilerle savaşıyorlar. Tabii ki bu tanımlar filmi hatırlamanıza yardımcı olmaz. Hatırlayanlar şu sahneden hatırlayacaklar. Filmin sonuna doğru izci grubu ve yerliler nehrin iki yakasında karşı karşıya geliyorlar. İki karşı grup savaşmak yerine liderleri savaşmayı kabul ediyor. Hangi grubun lideri yenilirse o grup yenilmiş sayılacak ve geri çekilecek. İzcilerin lideri ve kızılderililerin lideri yarı beline kadar nehrin sularına girip uzun süre nehirde ilerleyerek nehrin ortasında buluşuyorlar ve kıran kırana dövüşüyorlar. Sonunda izcilerin lideri kızılderililerin liderini öldürüyor. Filmi büyük ihtimal Meltem Tv ya da Flash Tv gece kuşağında vermişti. Hatırlayanlar olursa teşekkürler.
izlediğim bir film
Daha önce havlayankuzu The Big Sky yazdı değil ve direkten döndü

Bu seferde kumcular Northwest Passage yazdı. Aradığım filme çok benzer bir film. Aradığım filmde de adamlar böyle giyinmişlerdi ama bu filmde izcilerin liderinin ve kızılderili şefinin nehrin ortasında ölümüne savaşı yok. Film ikinci kez direkten döndü.

Kumcular aradığım film Northwest Passage değil ama yinede sağol sayende güzel bir film izlemiş oldum. Benim aradığım filmde adamlar tıpkı bu filmdekiler gibi giyinmişti yani kovboy kıyafetli değillerdi izci kıyafetlilerdi. İzcilerin lideri ve kızılderililerin şefi nehrin ortasına kadar yarı bellerine kadar su içinde yürüyorlar ölümüne savaşıyorlar, kaybedenin grubu çekilecek ve izcilerin lideri kızılderililerin şefini öldürülünce kızılderililer çekiliyor. Bu en az 10 dakikalık bir sahneydi ve bu sahne bu filmde yok. Daha önce havlayankuzu The Big Sky yazdı değildi şimdi de sen Northwest Passage yazdın gene değil ama yinede sağol üçüncü ve son kez filmi yeniden yazdım daha da bulunmazsa zorlamayacağım.
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL