Belirsiz Gece Suare 32: Susan Sarandon ve Gael García Bernal

Susan Sarandon

althttp://www.filimadami.com/artist_pictures/big/3433_1338752150.jpg" />

1946'da New York'da dünyaya gelen oyuncu; İtalyan bir anneye İrlandalı bir babaya sahip dokuz çocuklu bir ailenin üyesi. The Catholic University of America'nın drama bölümünden 1968'de mezun oldu.

1967'de ilk eşi olan Chris Sarandon ile okulda tanıştı. 1979'da ayrılmalarına rağmen, Susan Sarandon halen ilk eşinin soyadını kullanmaktadır.

1969 yılında ilk filmi "Joe"nun kast seçimi için çağrıldığında büyük bir rol beklemiyordu ancak başrollerden birini aldı. İsmini duyurmaya başladığı film 1974'de çekilen "Lovin' Molly" oldu. Bundan bir yıl sonra "The Rocky Horror Picture Show" filminde canlandırdığı Janet Weiss rolüyle büyük başarı kazandı. 

1980'de ona ilk Oscar adaylığını kazandıran "Atlantic City" filminde rol aldı. Yıldızı gitgide parlayan oyuncu 1988 yılında Tim Robbins'le birlikte "Bull Durham" adlı filmde çalıştı. Bu filmde tanıştıktan sonra bir süre beraber olan çiftin iki çocuğu oldu.

90'lı yıllarda 4 kez Oscar'a aday olan oyuncu, 1996 yılında Sean Penn ile başrolü paylaştığı "Dead Man Walking" ile "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülünü kazandı.

Oscar Adaylıkları:

1982 - Aday - En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu- Atlantic City

1992 - Aday - En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu- Thelma and Louise

1993- Aday - En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu- Lorenzo's Oil

1995 - Aday - En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu- The Client

1996 - Kazanan - En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu- Dead Man Walking

Filmografisi için buraya buyrun :)

 

Gael Garci Bernal

althttp://www.filimadami.com/artist_pictures/big/13426_1328996303.jpg" />

Gael García Bernal (d. 30 Kasım 1978 ) Meksikalı oyuncu ve yönetmen. Çocukluğundan beri ülkesi Meksika’da aktör olarak çalışan Gael Garcia Bernal, Alejandro González Iñárritu’nun Oscar adayı “Amores Perros”undaki rolüyle ilk uzun metrajlı filminde oynadı. Dünya çapında eleştirmenlerin beğenisini toplayan o filmdeki müthiş performansıyla Oscar ödüllerinin Meksika’daki eşdeğeri kabul edilen Gümüş Ariel Ödülünü ve Chicago Uluslararası Film Festivali’nde de Gümüş Hugo Ödülünü kucakladı. Bu ödüllerin her ikisi de en iyi aktör dalındaydı.

Daha sonra Alfonso Cuaron’un Oscar adayı “Y Tu Mama Tambien” adlı çalışmasında çocukluğundan beri yakın arkadaşı olan Diego Luna ile birlikte kamera karşısına geçti. O filmde sergiledikleri performans ile iki arkadaş, Venedik Uluslararası Film Festivali’nde Marcello Mastroianni ödülüne ortak olarak layık görüldü.
Ardından Carlos Carrera’nın Oscar adayı romantik drama çalışması “El Crimen Del Padre Amaro”nun (The Crime of Father Amaro) başrolünde oynadı. O filmdeki performansıyla da Meksika Sinema Yazarları Derneği’nin verdiği Gümüş Tanrıça ödülünü en iyi aktör dalında kazandı. Ayrıca Chicago Film Eleştirmenleri Derneği’nin Gelecek Vaad Eden Sanatçı ödülüne aday gösterildi.
2004’te olağanüstü yoğun bir yıl yaşadı. Eylül ayında Brezilyalı yönetmen Walter Salles’in imzasını taşıyan “The Motorcycle Diaries”te oynadı. Che Guevara’nın gençlik yıllarının portresini çizdiği o filmdeki başarısıyla Sundance ve Cannes Film Festivallerinde olumlu övgüler topladı. İngiltere’nin Oscar’lari olarak nitelenen BAFTA ödüllerinde en iyi başrol aktörü performansı adaylığı alırken Motion Picture Club tarafından da Geleceğin Erkek Starı olarak onurlandırıldı. Ardından Kasım ayında izleyiciler onu ünlü İspanyol yönetmen Pedro Aldomovar’ın yönettiği “La Mala Educacion”da (Bad Education) izleme fırsatı buldu. Filmde üç kompleks karakteri birden oynadı.
2005 yılına gelindiğinde Londra’da sahneye çıkmaya başlayarak Federico Garcia Lorca’nın “Blood Wedding” adlı oyununda başrolde izleyici karşısına çıktı. Daha sonra James Marsh’ın bağımsız draması”The King”de William Hurt ile birlikte oynadı. O filmde deniz kuvvetlerinden atıldıktan sonra evine dönen genç bir adamın portresini çizdi. 2005’te oynadığı bir başka film ise, Michael Gondry’nin merakla beklenen fantastik çalışması “The Science of Sleep” oldu.

Daha çok Paramparça Aşklar Köpekler, Che'yi canlandırdığı Motosiklet Günlüğü ve en iyi film dalında Oscar'a aday olan Babil filmleriyle tanınır. Bernal Dünya'nın en yakışıklı 8. erkeği seçildi.

Filmografisi için buraya buyrun :)

Rocky Horror Picture Show'u izlemek için bahane arıyordum, benim önerim bu Sarandon'dan.

Gael Garci Bernal için : También la lluvia

Hemen filmleri kapayım :) 

luis tosar amcamızı da aradan cıkarmıs oluruz dıyorsun bu fılmle..hımmmm :)

A-ha yakalandım :) şşş çaktırma :) En başından beri planım buydu zaten :)

Önemli not: Cuma gecesi bitecektir öneriler! 

çok fenasınnnnnnn

ee o zaman ben yıne bırden fazla onereceğim mümkünse...

deminki uyanıklığımın bedeli olsun :)

hahah

Susan Sarandon:Lorenzo's Oil

Gael Garcia Bernal: Diarios de Moticicleta

Gael Garcia Bernal : Y tu mama tambien http://www.filimadami.com/film/1085/y-tu-mama-tambien/

Gael Garcia Bernal : Dont the I http://www.filimadami.com/film/4169/dot-the-i/

Susan Sarandon : dead man walking http://www.filimadami.com/film/927/dead-man-walking/

Susan Sarandon : thelma & louise http://www.filimadami.com/film/698/thelma--louise/

 

 

El crimen del padre Amaro - Gael

Romance Cigarettes - Susan olsun :)

 

 

Gael Garcia Bernal: Sin Noticias De Dias ( Don't Temp Me) ya da Y Tu Mama Tambien

Susan Sarandon: The Banger Sisters ya da Pretty Baby

 

ne seçerseniz kabul )

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.