Seyyar Satıcılar Sahnede

Sokak satıcıları farklı ülkelerden gelen ünlü sanatçılarla aynı konserde. 6 Ağustos'ta Sepetçiler Kasrı'na bekleniyorsunuz...

 

Hazırlık süreci aylar süren bu konserde, ISCMS müzisyenleri, yaşamlarını güçlü gırtlaklarıyla kazanan emektar sokak satıcılarıyla birlikte ve onlardan aldıkları ilhamla çalıyorlar. Konser, elektronikten caza ve halk müziğine uzanan her biri farklı atmosferdeki 4 bölümden oluşuyor. Farklı uluslardan ve müzik geleneklerinden yıldız sanatçılarla İstanbul’a her gün seslenen seyyar satıcılar, bizlere İstanbul sokaklarını bambaşka bir pencereden anlatıyorlar. Konserden önce, İstanbul’un dört bir yanında sürdürülen hazırlık süreci hakkında kısa bir film de gösterilecek.


Sanatçılar: 
1. Bölüm - Erdem Helvacıoğlu (laptop, canlı ses işlem ve ses difüzyonu)

2. Bölüm - Ayşe Tütüncü Ekibi: Meriç Demirkol (alto saksafon), Emre Karabulut (elektrogitar), Ayşe Tütüncü (piyano), Timuçin Gürer (vurmalılar, beden müziği).
Konuklar: Trilok Gurtu (davul ve vurmalılar), Orhan Osman (bas lavta), John Lindberg (kontrbas)

3. Bölüm - “Bizden Sesler” Ekibi: Ömer Faruk Tekbilek (ney, vokal), Ahmet "Hacı" Tekbilek (ney, bağlama, tulum), Ahmet Özden (zurna), Volkan Çanakkaleli (davul)

4. Bölüm - Creative Music Studio Ekibi: Karl Berger (piyano), Oliver Lake (alto saksafon), Kenny Wessel (gitar), John Lindberg (kontrbas), Adam Rudolph (vurmalılar), Tani Tabbal (davul)

…Ve tüm bölümlere konuk olacak Seyyar Satıcılar

 

06 Ağustos 2010 - Cuma

21:30

 

Sepetçiler Kasrı: Kennedy Caddesi No: 3 Sarayburnu Sirkeci/Eminönü

 

--

Kaynak

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.