filmde üzerine piyano düşen adam ve bir çift beyaz eldiven SORU

T

Konuyu Açan: turan_sert

11.12.2010 05:57

Bu soruyu 7 ay önce de sordum ama sitede daha tecrübeli film insanları olduğunu görünce sorumu yineleme cesareti buldum. Aradığım yabancı film, başarısız bir film yönetmenini konu alıyor. Komedi unsurları ağırlıklı bir film. yönetmen çocukken geçirdiği bir yüksekten düşme kazasından psikolojik olarak etkilenmiştir. çektiği filme şöyle bir sahne koyar. Bir kadın kocasını terketmektedir. Eşyalarını da götürmektedir. Bir apartmanın üst katlarından birinden eşyalar vinç yolu ile indirilmektedir. Büyük bir piyanoya sıra geldiğinde adam piyanonun üstüne atlar, ellerinde beyaz eldivenlerle havada eşine romantik bir parça çalar ve eldivenlerini çıkarıp piyanonun kenarına koyarak aşağı atlar. 5-6 kat kadar düşer, korku, çığlıklar... ama galiba nakliyecilerin gerdiği bir emniyet ağına takılır. Önce bir şey olmaz. çevredekiler tam "hah, kurtuldu"derken piyanonun bağlantıları kopar ve piyano da 5-6 kat yüksekten adamın üstüne düşer. son karede bir çift beyaz eldiven de döne döne aşağı süzülmektedir. Bu filmi bilen var mı? 1991-1996 arası televizyonda izlemiştim. Teşekkürler.
who framed rogger rabbit
Eee.. teşekkür ederim. Acaba atlıyor olabilirmiyim diye rabbit'i indirdim. Hatırladığım kadarı ile anime karakterlerin de yer aldığı bir filmdi o. Maalesef o değil. aradığım film anime karakterler içermiyordu.
Ed Wood olabilir mi?
Ed Wood Johnny Depp'in oynadığı ve farklı eğilimlerini çevresine anlatabilmek için sinemayı kullanan bir karekterdi. Hayır, o değil. Daha eski, sanat yönü daha güçlü, kurgusu daha girift bir filmdi. Tarif ettiğim sahne film içinde başarısız yönetmenin çocukluğunda yaşadığı bir ağaca asılı kalma-düşme deneyiminden yola çıkarak çekmeye çalıştığı ve zorlama bir sahne diye eleştirildiği bir sahneydi.
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL