Muhteşem Yüzyıl

Malumunuz, son iki gündür; ülkemizde bir fırtına kopuyor. Güya çığ gibi tepki yağıyormuş diziye, Arınç Rtük'ü göreve davet etmiş, gereğini yaparız demiş.

 

Diziyi izlemedim, bilmiyorum tam olarak ne olduğunu. Ama Arınç'ın kelamından anladığım kadarıyla, tepkilerin temel olarak iki sebebi var"mış".

 

1-) Padişah içki içer miymiş ?

2-) Padişah,karı kız  işinde olur muymuş ? Haremin dışına çıkılmıyormuş.

 

Ulan adamlar daha ilk bölümde, bakarsınız 3. bölümde haremden çıkarlar. İsterlerse hiç haremden çıkmazlar; çok afedersin Rtük'e ne oluyor ?

 

Amcalarımın kafasnda nasıl bir "padişah" imajı var, bilemiyorum. Peygamberimsi bir şeyler tasavvur ediyorlar sanırım. Mütedeyyin kesimimizin eskiden berri sindiremediği şey  yine problem oldu: Padişah içki de içer, karı kız da kovalar, sevgili kardeşim. 

 

Her gün,abuk sabuk bir ülkede yaşadığım gerçeği ile yüz yüze kalmaktan bıktım. Koca meclisin uğraştığı işe bak ? "Koskaca" Arınç hazretlerinin tek derdi bu kalmış, gerçekten ülkemiz, en iyi dönemlerini yaşıyor olmalı, herkesin tek derdi bu olduğuna göre.

 

Bayan Bakan Kavaf'ı da böyle saçmalıklar olmasa göremiycez,duyamıycaz; valla özletti kendini. En son homoseksüellik ile ilgili "pek akil" tespitleriyle gönlümde taht kurmuştu. Hem bence seksi bi kadın. (Ulan şimdi beni de kapattırır bunlar ) 

 

 

padişah sıçmaz :D
Nicole Kidman-1
Süleyman -2

o zaman sevgili Kafka :)

Özür dilerim, \"Kanuni Sultan Büyük Süleyman\"

İş Atatürk  olunca, tabu dinlemeyen adamların böyle konularda,bu kadar tabuperest olması, ayrıca takdire şayan bir istikrar örneği.
bizim padişahımız polenle çoğalıyor nicole kidman da var mı böyle yetenek sorarım sevgili hav hav kuzum :D

not: diziyi izle o zaman, o adamların öyle davranmasına daha da sinirleneceksin çünkü bir buçuk saat içinde içilen şerbetleri içki yaptılar :D allahtan kanuni gay padişahlardan biri değil yoksa daha da vahim olacaktır sonuç..
Şişşşşş i.bne padişah mı olurmuş.


Sen de gaybolursun bak,demedi deme :)


Made in Turkey Hizbullahçılarını saldılar piyasaya  her an birilerini gaybedebilir bu adamlar.


Sakat işler bunlar.


kemalci milli eğitim yüzünden olmuş; evet liberal bir sitede bu protestonun sosyolojik açıklaması olarak bunu yazmışlardı koptum :D (ki ben kemalist değilim ama insanların mal olmasının resmi ideoloji değil bu mallığı bilerek seçtiklerinden kaynaklandığını düşünüyorum; kimse bilmeden yanlışlıkla faşist; mukadesatçı-bu sözcük böyle mi yazılıyor bilmiyorum umrumda da değil açıkçası- solcu vs olmaz)
Son günlerde belli bir zevat, s.çamasa Kemal\'den bilmeye başladı.


Bunlar insanı zorla Kemalist yapar. Faşist olduk sıra Kemalizm\'de.


Mumyalaşmış Kemalistler\'in cesetlerini dürtüklemeyi marifet sayan adamların iki tanesi bir araya gelip şu içki yasağı ile ilgili iki kelam edemedi. Demek ki ya adam değillermiş ya madam. Ölüseviciler.

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.