çocukken izlediğim film SORU

B

Konuyu Açan: buque

28.03.2011 23:54

herkese merhaba,

küçüktüm, ortaokul yıllarımdı o zamanlar shoe tv'de öğleden sonra tuhaf filmler gösterilirdi hatta ben çocuk halimle blade runner'ı ilk kez orada izlemiştim. O izlediğim filmlerden biri de hala aklımda ama adı nedir, kimler oynar, kim yönetmiş, nerenin yapımıdır bilemiyorum ama meraktan da ölmüyor değilim. Aslında iki film var konularını kısaca yazacağım belki bir bilen çıkar.

Birincisi şöyle,

Bir grup çocuk var, bir tanesi japon ya da çinli diğeri de saçlarından sorunu olan bir çocuk bir gün ressam bir adamla tanışıyorar adam saçı sorunlu çocuğa diyor ki, git çürük yumurta, çer çöp falan bişeyler bul bana getir saçların iyileşecek. Çocuk ne yapıp edip buluyor adamın tüm istediklerini, ressam amca bir karışım yapıyor ve çocuğun saçlarına sürdüğü anda mucizevi bir şekilde saçları uzamaya başlıyor. Ressam çocuğun saçlarından kesip kendine fırçalar yapıyor ve sihirli bir şekilde acayip güzel tablolar yapıyor. Ama bu sırada çocuğu rehin aldığı için de çocuk bu işten kurtulmaya çalışıyor falan. Hatta japon arkadaşı da bi yerlerine sürüyordu o karışımı ve pantalonunun paçalarından kıllar fışkırıyordu.

İkincisi de şöyle,

Yine bir çocuğu dolunaylı bir gecede bir peri ziyaret ediyor ve ona origamiler yapıp eğlendiriyor. Perinin tek isteği çocuktan sevgi görmek ama çocuk başlarda periyle iyi geçinse de sonradan araya başka bir kız giriyor ve peri çocuğu kıskanıyor artık onu sevmediği için. Çocuk da takmıyor ama sonradan kızla arası mı bozulyor ne oluyorsa özlüyor periyi ve geri gelmesini diliyor falan filan.

Bu filmleri hatırlayan bilen varsa ve bana cevap verebilirlerse çok sevineceğim.
lahanaman filmi izlememişsin izleme listende yok nerden bildin o olduğunu? çok merak ettim.
Usta tanımadın mı, benim Pinokyo...

Yok yok değilim. İzledim tıklamasını unutmuşum başka ne diyebilirim ki.
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL