fransız yapımı, cnbc-e'de izlediğim, ismini bilmediğim SORU

barine

Konuyu Açan: barine

08.01.2012 00:02

yaklaşık 2 sene önce bi akşam cnbc-e fransız bi aşk filmi izledim. çok beğendm fakat ne adını ne oyuncuları ne yönetmeni hiçbir şeyi bilmiyorum film hakkında.

filmde esas oğlanın aşık olduğu kadın beraber yaşadıkları şehirden uzakta ( yanlış hatırlamıyorsam bir adaydı) öğretmenlik yapmaya gidiyor. esas oğlan da kızdan ayrı kalmamak için sık sık ziyarete gidiyor onu. fakat kız bunu bi avcıyla aldatıyor. oğlan çok üzülüyor felan fişman. sonra yine hatırlayamadığım bi şekilde barışıyorlar ve birlikte dünyayı gezmeye çıkıyorlar ( avrupa da olabilir, seyahate çıkıyorlar işte) ya seyahatten önce yada gezdikleri yerlerin birinde oğlan bir resim sergisinde bir tabloyu çok beğeniyor. tabloda elinde kelebek yakalamak için kullanılan filelerden olan bi figür koşuyor, etrafında da filenin içine giremeyecek kadar büyük nesneler var ( tabloyu da net hatırlamıyorum) neyse eleman bu tabloyu alıyor işte. sonra beraber gittikleri bir şehirde kalacakları bir yer yüzünden kavga edip ayrılıyorlar. oğlan şehrin sokaklarında gezerken mi ne, bisikleti bozuk bir kıza rastlıyor ve ona yardım ediyor. ( yada oğlanın bisikleti bozuluyor da kız yardım ediyor, hatırlayamıyorum) kızın evine gidiyorlar, kız tabloyu görüyor ve çok beğeniyor. "aynı bana benziyor bu figür, elinde küçücük bir şeyle büyük şeylerin peşinden koşuyor" gibi bi cümle ediyor. oğlan da kız kendisiyle birebir aynı düşünüyor diye etkileniyor tabi. sonra olan biteni hiç hatırlayamıyorum. oğlan eve dönüyor. kız arkadaşıyla barışıyor. kız arkadaşı hamileymiş, çok seviniyor falan, sonra anlıyor ki kendinden değil adada birlikte olduğu avcıdan hamile. iyice yıkılıyor vs.

en sonunda da oğlan o şehre, bisikletli kızın yanına dönüyor. kapıyı çalıyor ve kız açıp da oğlanı görür görmez boynuna sarılıyor. gerçek aşkı oymuş da hep yanlış aşkın peşinde koşmuş meğersem.

çok yanlış eksik uyduruk anlatmış olabilirim. film fransız yapımı olmayabilir bile. ama baya bütün filmi anlattım. izleyen varsa ve yardımcı olursa ihya olucam. filmi gerçekten beğenmiştim ve uzun zaman etrafta film kültürü olduğunu bildiğim herkese anlatp ismini öğrenmeye çalışarak gezdim. umarım buraya yazmış olmak işe yarar.

şimdiden çok teşekkür, alla razı olsun. :)
Fransa değil Norveç....

Tatt av kvinnen (2007)
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL