30'lar, 40'lar, amerikan westerni SORU

dehsett

Konuyu Açan: dehsett

17.01.2010 14:36

idi sanırım... zaten o zamanlar pek başka western yok. neyse sadede gelelim. filmde bir film çekimi var, başroldeki kadın oyuncu aptal sarışının teki. yani orda öyle. zamanında sessiz filmler çektikten sonra holivud artık sesli filmlere geçmiş, ilk sesli filmlerini çekecek olan oyuncular garip bir telaş içinde filmde. aptal sarışın kızın sesi birtürlü kayda girmiyor, çiçeklerin içine, kızın elbisesinin içine, elbisesindeki kocaman güllerin içine dikiyorlar danaburnu kadar mikrofonu.ve kızın sesi oldukça cırlak bişi. hatta gerçek sesini duyduğunda hayranları hüsrana uğrayacak diye revücü bir kız onun yerine seslendirme yapıyordu.perdenin arkasından kıza şarkı söylüyordu, salak kız da önde playback'te hani... daha düşünsem tüm filmi yazıcam sanırım... oldukça komik ve eski bir filmdi. şimdi aklıma geldi yav hangi filmdi bu dedim. elbet bulunacaktır cevabı... size güveniyorum :)
vestern değil :) film 52 yılının singin' in the rain http://www.filimadami.com/Singin-in-the-Rain-186.html
hay Allah yaa ben singin' in the rain'i izlemiştim, ama bunun ordan bi sahne olduu tamamen aklımdan çıkmş hahaha :) teşekkürler ediyorum :)
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL