Belirsiz Gece Suare No: 57 - Mimi wo sumaseba

althttp://www.filimadami.com/afisler/11034.jpg" />

 

14 yaşındaki Shizuku Tsukishima orta okulu bitirmek üzere olan bir genç kızdır. Kitap okumayı çok seven Shizuku, kütüphaneden aldığı kitapların içinde kart bulur. 

Kartlarda Seiji Amasawa yazmaktadır. Bu kişinin kim olduğunu merak eden ve araştırmaya başlayan Shiuzku, kendi hayatıyla ilgili de önemli şeyler keşfedeceği bir yolculuğa çıkar. 
Hayao Miyazaki'nin senaryosunu yazdığı Whisper of the heart, filmi yaptıktan bir süre sonra ölen Yoshifumi Kondo'nun tek ve son filmi olma özelliği taşıyor.

yalan yok ben sıkıldım izlerken :(

Hayao Mayazaki'niin dahil olduğu her şeyi sevmem gerekirken ben neden sevemedim pek? 

İşte sıcak bir film ama hikayesini yine de pek beğenemedim. Başrolde yine her zamanki gibi kendini arayan bir genç kız ve diğer stüdyo ghibli çıkışlı filmlere gönderme (porco rosso markalı saat) (:

Country road şarkısı bizim ülkede hangi şarkıya denk geliyor söyleyin dostlar. Pencereden kar geliyor olur mu(: 

Ben bu caponların sevinç, üzüntü nidalarına bayılıyorum. Allam allam. 

Başucu filmlerimden olan bu şirin animeyi bir kaç defa izlemiştim, ve sıkılmadan tekrar izledim. Hayao Miyazaki dünya üzerinde tanışmak istediğim ikinci insan ^^ Umarım kısmet olurda tanışırım. Allah uzun ömürler versin Sensei'me ^^ 

yeşil sana katılıyorum Japonların ifadeleri çok şirin oluyor ^^ 

Görsel açıdan çok güzel, hikaye desen gayet sevimli, sonu güzel ama çok yavaş işlenmesi sıktı beni üzgünüm :( duvar saatimnin hikayesi ayrı güzeldi ama.

çok sevimli bi filmdi, ben daha fantastik sanmıştım mesela kedi ve heykelciği bağdaştırıp durdum ama sakin bi hikayesi varmış. müziklerini özellikle keman kısmını çok sevdim, yavaş ilerleyip umut dolu bitti :)

  ---spoiler---

sonuna çok güldüm, seiji baya sevimliydi :)

-shizuku benimle evlenir misin?

-ımh

-yattaa :)))


---spoiler---

 

kocaman agızları gozlerı; kocaman tepkileri ve sevımlılıklerıyle resmen bayıldımmmmmm bu hikayeye ve içindeki herseye :)

ortalıkta dolaşan o ukala kediye ragmen  :)

shizuku ve seiji nın saf askına ve umut dolu hıkayelerıne...

o kadar ıyı geldi ki ruh halime...sürekli yüzümde bir tebessümle izledim:)

-----spoiler-----

seiji bisikletle sabahın korunde camın onune geldiği sahnede aaaaaaaaaa işte geldi diye bagırdım resmen :)

anime secmemizi ve izlememizi saglayan herkese tesekkurler...

başta Kürşat'cığım ve Sisifos olmak uzere :)

bunun devamını mutlaka getireceğim...

ve tabi ki  Countyr Road'a ayrıca bayıldım :)

Yeşil, Nilüfer'in "varsa soyle" sarkısının girişine benzettim ben :)

buyrun bakalım :)

http://www.dailymotion.com/video/xu2wrk_olivia-newton-john-take-me-home-country-roads-1972_music

http://www.dailymotion.com/video/x10dci6_nilufer-varsa-soyle_music

 

Tatlı bir hikaye ama anime olunca insan daha farklı şeyler bekliyor bazen :) Sonlarına doğru biraz sıkıldım ben, hikaye yazma kısımlarında falan. En ufak bir olayda yüzlerinin kızarması çok komik ya, saflar :D 

Miyazaki yi izler begenirim, iyidir hostur AMA anime gibi degil de renkli bir film izler gibi olurum hep. Benim anime tarzima pek uymuyor yani -.- bu yuzden, benim filmim secilmeliydi, en guzel benim filmimdi(:

Hülya pek şekersin(: müzk olarak benzediklerini söyleyebilirim güzel yakalamışsın. bu arada şarkının orijinali de pek güzeldir. what a feeling... bazen dinlerim de(: aranjman olarak da güzel olmuş şarkı nilüfer de iyidir. 

ben sözlerini düşünmüştüm azcık(: Country roads take me home falan derken gurbet eller diye düşündüm iyice:P erkan oğur'dan pek sevdiğim türkü düştü aklıma işte. gurbette de sayılmam ya. 

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.