Niçin Yaşıyoruz ?

Sitemizde yaşayan, ilim,kelam ve fıkıh sahipleri olduğunu biliyorum. Geçen uyku tutmadı, yahu dedim; "kuzum, ne oluyor,yani ne halt yemeye geldik bu aleme,derdimiz nedir ? Sebebimiz var mıdır ?"

 

Fıkıh ve hadis biliminin inceliklerini kavramış, mümin görünümlü, kadro canavarı din hocalarımla bu konuyu konuşmayı denedim. Amma velakin, kadro canavarı hocalarım;

 

                     İdrak-i meali bu küçük akla gerekmez

                     Zira bu kadar sıkleti bu terazi çekmez

 

şeklinde, bana Ziya Paşalık eylediler.

 

Mütedeyyinlere deymeyim ben tabi. Zira pek hassaslar. Acaba aleme niye geldik diye 88 dakika kadar düşündüğüm o gece, çeşitli sonuçlara ulaştım:

 

a-Film izlemek için

b-Hurilere kapağı atmak için

c-Babamın keyfi anamın rızası ?

d-Galaktik komplo

e-Liseye geri mi döneyim ?

 

benim gönlüm d'den yana. Galaktik komplo, evladıma söyleyeyim. Scientolojist olmaya karar verdim. Şimdi tek eksiğim 15.000 dolar. Bana 15.000 dolar verebilecek bir hayırsever arıyorum.

 

Çığırımı açcak bir insan evladı da olabilir tabi. Yok mu, bir hayırsever ?

Ben şahsen bizzat kendim, gün olacak uzaylılar gelip birilerini kaçıracak ve  bu olayı kaçırmayacağım diye yaşıyorum, bir de bir gün karşıma olup bitecekleri bir bir anlatan medyumi çıksın da bilmeden yaşamama gerek kalmasın diye yaşıyorum. Başka başka bir de dedeler ölür. Lise güzeldi evet. İşin kötüsü daha ne uzaylı gördüm ne de geçmiş geleceği gören birileri.

bu başlık efsane olur..

kuzum sorduğun bu soruyu belirli aralıklarla kendisine soran ve kafayı yiyen adamlar tanıyorum. karl marx'n poposunu yalıyorlar şimdi.
neyse işin özeti, bugün ofiste acaip daralmış bi şekilde buldum kendimi. bu soruyu saat 16:30 (küsüratlı rakam inandırıcılığı) sularında telefondaki arkadaşıma sordum ''nedir hocam ne b.ka yaşıyoruz'' hani sitem eder gibi de değil-de bilemedim şimdi.. öyle nirvayana ulaştıracak düşüncelerim de  yok. haliyle telefondaki ses küfür edip durdu. dediğin gibi buradaki ''ilim,kelam ve fıkıh sahipleri'' arkadaşlar ulaştırır belki nirvanaya.

imza: zeus 


 

hehe güzel soru. ama bence düşünmemek lazım. şimdi ben bi sincap olsam hiç böyle şeyler düşünmeden gül gibi yaşayıp ölüecektim. insanların tek farkı çok düşünüp çok savaşıp çok sevip bağlanıp yaşayarak ölmeleri. bence.

Arkadaşlar beni yanlış anlamayın, cenneti de gördüm, Nirvana'ya da ulaştım, Valhala'da da bulundum. Çok gezdim, çok gördüm. Ama feci sıkıcı bir yer cennet. Acayip geriyor. Hep haz hep haz, valla kafayı sıyırıyın. Çakralarım patladı. Ben acayip lüzumsuz buluyorum bu işi. Hani lüzumsuzluktan intihar eden ilk kişi olucam sanırım. Acım,kederim falan da yok. Gittiğim yer de bi yer olsa,direkt atıcam kendimi. Ama ben garanti cennete giderim. Orası da dedim ya, feci sıkıcı ötesi bir yer. Ölünce bi kere daha da ölemiyorsun. Yani, cidden soruyorum. Yaşamak için deli gibi dönen kardeşlerim, sebep nedir ? Açıklayınız. Ricaten tabi. Gerekirse cebren de olur. Hile ile bile olur.

bu niye din başlığında ki? =)

 

neyse, ilk mesajı da uçmuş başlığın, okuyamadan..

 

bazıları adına cevap veriyorum: ölemediğimiz için.. bunu açarsın da açarsın ama yeri değil =)

 

edit: gitmemiş mesaj yahu, saklanmış bir ara benden =D

havalayankuzuyu bulmak için yaşıyorum :)) ne renkli kişiliksin sen arakdaşım ya  yakalarsam tanışcam :))

acaba gerçekten yaşıyormuyuz.Matrix sisteminin içinde olamadığımıza dair bir tane kanıt söyleyin :)

D- Galaktik Komplo!

ediylenbudu'ye katılıyorum hemen hemen aynı sebeplerden yaşıyorum bende. Ek olarak Douglas Adams'ın kitaplarını okumak için doğduğumu ve benzer bir yazar daha keşfetme ihtimalim olduğu için yaşamaya devam ettiğimi düşünüyorum yaygın kabul gören genel yaklaşım bu yönde olmayabilir ama benim için durum budur.

herhangi bir şey için yaşanmaz, bu dünyaya dışkılandığın için bir şeyleri anlandırma ihtiyacı hissedersin yoksa bilirsin ki bir b.k bile olamadığını..

o yüzden her yıl sonbaharı kuruğuyan yaprakları yeniden çıtırdartmak için, insanların gülümseyişlerinde anlık tanrıyı görmek için,  farında olmanın farkına varmak için, tek başına kalmak ama yalnız olmamak için yaşayıp durursun.

belki de hergün ölmek isteğiyle bitti artık bu son olsun diye ama yine yeniden senin "tek gerçeğin" olan o afyonu yani "yaşamı" tekrar terar içine çekersin; yaşamın bu kadar seni dengesiz kılacağını bile bile...

başka türlüsünü bilmediğin için yaşamı yaşarsın, yaşamağaya çalışırsın..

ha bir de: "es gibt kein richtiges leben im falschen"

 

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.