V. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali

Bu yıl beşincisi düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 1–9 Mayıs tarihleri arasında İstanbul, Ankara ve İzmir’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Yine emeğin filmlerini izleyicilerle buluşturacak festival yıl içinde kent kent Türkiye’yi gezecek


İlk kez 2006 yılında gerçekleştirilen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali beşinci kez perdelerini açıyor. Festival,1–9 Mayıs tarihleri arasında İstanbul, İzmir ve Ankara'da eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek, daha sonra geçen yıllarda olduğu gibi kent kent süren ve bütün yıla yayılan uzun bir yolculuğa çıkacak. Festivalin Anadolu yolculuğunun ilk durakları 8 Mayıs’ta Bolu, 19 Mayıs’ta Diyarbakır olacak. 


Temel amaçları Türkiye ve dünyadan emekçilerin yaşamlarını ve mücadele deneyimlerini izleyicilerle buluşturmak ve ülkemizde işçi filmi üretimini özendirmek olan festival Sine-Sen (DİSK), Dev Sağlık-İş (DİSK), Birleşik Metal-İş (DİSK), Hava-İş (TÜRK-İŞ), Petrol-İş (TÜRK-İŞ), Tez Koop-İş (TÜRK-İŞ), Ses (KESK), Türk Tabipleri Birliği, Halkevleri ve Sendika.Org tarafından düzenleniyor. Festival bu yıl ‘Seyirci Kalma’ temasıyla gerçekleştiriliyor.

--

Devamı ve programlar: http://festival.sendika.org/

http://festival.sendika.org/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=43&Itemid=73

 

evet buradan da görülebilir İstanbul programı. Ankara ve İzmir de hemen geri yaparsanız mevcut :) İstanbul, Ankara, İzmir, Bolu, Eskişehir, Samsun, Bursa, Kıbrıs, Adana, Mersin, Antakya, İzmit, Zonguldak, Antalya, Batman ve Diyarbakır'da filmler gösterilecekmiş bu festivalde :)

 

Çok güzel filmler var gibi duruyor. Ben giderim, başka giden varsa beraber de gidilebilir, daha güzel olur :)

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.