bulabileceğinize inanç tam! SORU

irisfelice

Konuyu Açan: irisfelice

26.12.2012 04:13

başlığa ne yazsam bu içeriği okumanızı engelleyecekti. çünkü haliyle film hakkındaki bilgilerimin hiçbiri kesin değil.

birkaç yıl önce cnbc-e de gece izlemiştim bu filmi. italyan veya fransız filmi olduğu düşüncesindeyim. fransız olma ihtimali daha yüksek.

iki sevgili hatırlıyorum, dışarı çıkma yasağı vardı filmdeki dönemde, buna rağmen genç çocuk dışarı çıkıp duvara "benimde içimi acıtıyor" yazıyordu.

sonra polisler onu yakalıyordu. tek hatırladığım bu. filmin adı aklımda nedense hep mutluluk diye yer etti, ama emin olamadım, adı mutluluk olan bulabildiğim filmleri inceledim ama sonuç alamadım. cnbcenin sitesinden de sonuç alamadım yıllar önce izlediğim için.

tekrar izlemeden ölmemeliyim bence. teşekkür ediyorum.
fransz filmleri deyince 80 sonrası en iyi filmleri sıralamışlar:(3 sayfayada bakmanı öneririm)

http://forum.yedincigemi.com/index.php?showtopic=1055

ne zaman izlemiştin kaç yıllarınındı hatırlarsan iyi olur bir de fransız mı italyan filmi mi tam olarak belirtirsen iyi olur (film dram mı, tarihi bir film mi?)
kaç yıllarınındı hatırlayamıyorum sadece benim izlediğim yıl olarak 2000-2005 arası diyebilirim. duvara yazılan yazı fransızcaydı, ona eminim. ama cümleyi fransızcaya çevirip aratamadım da. işe yarar mıydı bilemedim. fransız diyorum. film de dramdı sokağa çıkma yasağı dışında tarihle bir alakası yoktu. tamamen aşıkların ayrı kalmak zorunda olması üstüne dönüyordu kısacası. listeyi kontrol edeceğim.
konu biraz alakasız geldi ama fransız, 2002 yılında cnbc-e de yayınlanmış, sokağa çıkma yasağına bi şekilde bulaşmış şu filmi buldum. eğer buysa acayip sevincem.

http://www.imdb.com/title/tt0096336/
tony gatlif filmlerinden biri olabilir mi acaba??
aslında çocuğun duvara yazdığı yazıyı bulsam benim anlatmaya çalıştığım şey tamamen bu les amants reguliers filmi. ama öyle bir sahne yok. :s

tony gatlif filmleri de değil.

story of women da değil, listeyi kontrol ettim orada da yok.

keşke birinden biri olsaydı...
bugun fransizcayi zorladim senin icin kardes :)) olmadi olduramadik :))
of ya:( ellerinize sağlık ne diyeyim ki
Allahım aradan 4 ay geçti .. bu filmi biri bulsun artık. içime dert oldu..
liste için çok teşekkür ederim winter.

inceliyorum, fransız yapımı olduğuna eminim, dışarı çıkma yasağının filmdeki sebebini hatırlamıyorum ama bu 2007den önce çekilmiş olabilir diye düşünüyorum. biraz daha araştırıp tekrar yazacağım, tekrar teşekkür ederim:)
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL