battlestar galactica'yı izleyenler içeri SORU

okan9

Konuyu Açan: okan9

08.08.2013 12:39

Arkadaşlar malumunuz Battlestar Galactica dizisini webten takip etmekteyim.Son zamanlarda Battlestar Galactica SEYİR REHBERİ gibi şeylerle karşılaştım.Ara sezonlar özel bölümler ve filmlerin aralara sıkıştırıldığı bir sürü farklı liste gördüm.Hangisi doğru bunların arkadaş? Yardımcı olabilecek bir hayırsever varsa.Diziyi en iyi şekilde anlayabileceğim ve bağlantı kurmakta hiç sorun yaşamayacağım bir şekilde sıralarsa çok sevinirim.

Cevaplarınızı bekliyorum. Not:( Mini seriyi izleyerek başladım.Sonra 1.sezonu izledim.Şimdi 2.sezon 7.bölümdeyim.Bu akşam büyük ihtimalle 12'ye gelirim.Siz yine de tam sıralamaya yazarsanız çok sevinirim.)
Bana göre en iyi sıralama şudur:http://bibuyugesor.com/2012/12/25/battlestar-galactica-izleme-sirasi/

Ama spoiler fobisi olanlara, bazılarında hiç spoiler olmamasına rağmen,filmleri aralarda izlemelerini önermiyorum. Bazı insanlar spoiler konusunda fazla hassas bu yüzden kronolojik değil de yayınlanma sırası aslında en güvenlisi.
Açıkcası bence şimdi arada izlediğim filmde devam eden sezon hakkında spoiler varsa kesinlikle izlemem.Her şey bi acayip şu Battlestar Galactica dizisinde.Yani film falan çekmek yerine hepsini sezonlara bölüp millete işkence çektirmeselermiş iyiymiş.Neyse ara bölümler ya da filmler sadece atıyorum cylonlar hakkında hiç bi şey bilmiyoruz mesela onları mı söylüyolar yani nasıl oluyo bu ara bölüm ve sezonlar.spoiler vermezseniz iyi olur.
Dediğim gibi kronolojik sırayla değil de yayınlanma sırasına göre izlerseniz spoilera yakalanmazsınız. Mesela verdiğim linkte Razor filmine değinmiş, tam olarak spoiler neydi hatırlamıyorum. Normalde onu 2. sezon sonunda izlemeniz en iyisi ama sonundaki -büyük ihtimalle 3. sezonla ilgili- spoiler yüzünden, asıl yayınlandığı tarih olan 3. sezon sonunda izleyin. Anladığım kadarıyla zaten hızlı izliyorsunuz, olayları unutmadan tekrarlamış olacaksınız. Diğer türlü haftada bir bölüm yayınlandığı zamanlarda 2. sezonla alakalı bir olayı bir daha 4. sezonda izlemek çok keyifli olmazdı ama siz de öyle bir durum yok. Eğer spoiler bu kadar önemliyse sizin için en iyisi yayınlandıkları tarih sırasına bağlı kalmak sanırım. Aslında ben neyin hangi bölümde hangi filmde olduğunu hatırlamıyorum o yüzden spoiler ya da filmlerin önemli olup olmama konusunda yardımcı olamam, sadece Razor aklımda kalmış ondaki spoiler da çok önemli değil aslında ama birkaç kişiden şikayetini duyduğum için hatırlıyorum.
Tamam teşekkür ederim.Sanırım bi karar vermem gerekecek artık.yardımlarınız için sağolun
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL