Bilim-Kurgu Dizisi Önerisi SORU

eloy

Konuyu Açan: eloy

12.08.2011 04:30

Başlıktan da anlaşıldığı üzere güzel bilim-kurgu dizileri arıyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Fakat aşağıdaki kıstaslara göre cevap verirseniz sevinirim.

1.) Kesinlikle devam ediyor olmamalı. Yani adam akıllı tüm sezonları bitmiş. ya da bir devam filmi ile de olsa sonlanmış bilim-kurgu dizileri olsun istiyorum. Beynim iptal edilmiş dizilerden ötürü allak bullak oldu. Ayrıca güncel dizileri de genelde takip ediyorum ama yine de çok güzel olduğunu düşündüklerinizi de yazarsanız sevinirim. Belki aradan izlemediklerim çıkar.

2.) Bazı dizileri nette bulmak mümkün değil. Bulabileceklerimden birini söylerseniz sevinirim. (rapid ve çeşitli torrent sitelerinde bulunmayanları haliyle indiremiyorum.)

3.) Türkçe ya da İngilizce altyazılarına ulaşabileceğim dizilerden önerirseniz süper olur.

Cevap verecek herkese şimdiden teşekkürler...
x-files ile millenium dizilerini önerebilirim.. bi de ilgini çekerse 4400 var..
Firefly iptal edilmişti. Ama bir sezonun sonunda filmini neyin yaptılar. Bence 14 bölüm o dizi için yeterliydi. Neyse.
Millenium'a dizi olarak katılıyorum ama tam bir bilim kurgu değil. Yine de torrent ve rapidde tüm bölümler bulunabiliyor ve görüntü kalitesi iyi. ben altyazısız ingilizce olarak izliyorum dolayısı ile alt yazıya garanti veremem. Dr. who nun David Tennant'lı bölümlerinin sonuna kadar olan bölümlerini önerebilirim. bana göre orada bitmiş sayılır. İlginç bir ironisi var. Red Dwarf'a bakın, komedi olduğunu bilin.
@Toshiro, The X-Files, Millenmium ve The 4400'ü izledim. Cevaplar için çok teşekkür ederim. :)

@havlayankuzu, Firefly için söyleyebileceğim tek şey var, o da mükkemmel olduğu. :) İzlediğim en iyi bilim-kurgu dizilerinden biri diyebilriim rahatlıkla. Zaten işin içinde Joss Whedon varsa kötü olmasına imkan yok gibi. :) Diziyi İzledim ve izlemek için bir hayli bekletmiştim. Bekletmiş olduğum için ciddi anlamda pişman olmuştum. :)

Quantum Leap ve 3rd Rock From The Sun'ı da aynı şekilde izlemiştim. Zaten dizileri de buraya ben ekledim. :) Gerçi Quantum Leap'i çok eskiden çocukluğumda izledim. Tekrardan izleyebilirim. Hitchikers' Guide to the Galaxy'nin kitabını okudum. Filmini izlememiştim ama kötü olduğunu söyleyen çok kişiye rastladım. Bir deneyeyim yine de.

Farscape'i ise indirdim. Duruyor. Bir ara izleyeceğim onu da. Öneriler için çok teşekkür ederim.

@turan sert, Millennium hakkında dediklerinize katılıyorum. Fakat zaten izlediğim bir dizi. Dr. Who gözümü korkutuyor. Onun bir sürü bölümü yok mu? Yeni çevrimlerini ise cnbce'den izliyorum bir şekilde ama kaçırdğım bölümler oldu.

Red Dwarf'ı ise ilk defa duyuyorum. Bunu inceleyeceğim. Cevaplar için çok teşekkür ederim. :)
battlestar galactica (izlemişsindir ya yazayım ben yine)

darker than black (anime)

ergo proxy (anime)

doctor who ve mistfist çerezlik izlenebilir.
Eloy,Hitchikers' Guide to the Galaxy'nin BBC yapımı 6 bölümlük mini dizisini izlemeni öneririm. Film bu dizinin özeti niteliğinde.

Son olarak Sliders'ı da önermek istiyorum. Yeni izlemeye başladım ben de, gerçekten mükemmel bir kurgusu var. Garip bir dizi.
Lost room ve 5ive days to midnight. İkisi de kısa seriler. Lost room daha iyi diğerine göre.
Battlestar Galactica derim, başka da bir şey demem.
warehouse 13
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL