Bilim-Kurgu Dizisi Önerisi SORU

eloy

Konuyu Açan: eloy

12.08.2011 04:30

Başlıktan da anlaşıldığı üzere güzel bilim-kurgu dizileri arıyorum. Önerilerinizi bekliyorum. Fakat aşağıdaki kıstaslara göre cevap verirseniz sevinirim.

1.) Kesinlikle devam ediyor olmamalı. Yani adam akıllı tüm sezonları bitmiş. ya da bir devam filmi ile de olsa sonlanmış bilim-kurgu dizileri olsun istiyorum. Beynim iptal edilmiş dizilerden ötürü allak bullak oldu. Ayrıca güncel dizileri de genelde takip ediyorum ama yine de çok güzel olduğunu düşündüklerinizi de yazarsanız sevinirim. Belki aradan izlemediklerim çıkar.

2.) Bazı dizileri nette bulmak mümkün değil. Bulabileceklerimden birini söylerseniz sevinirim. (rapid ve çeşitli torrent sitelerinde bulunmayanları haliyle indiremiyorum.)

3.) Türkçe ya da İngilizce altyazılarına ulaşabileceğim dizilerden önerirseniz süper olur.

Cevap verecek herkese şimdiden teşekkürler...
@havlayankuzu, Hitchikers' Guide to the Galaxy'nin mini dizi olayını bilmiyordum. Teşekkür ederim söylediğin için. Ona en kısa sürede bakacağım. :) Sliders'ı da listeye alayım fakat baktım 2. sezonun ingilizce altyazısı yok. (1-2 bölüm var sadece.) Zaten ingilizcem yamuk yumuk. :) Altyazısız hiç izleyemem. :)

@viking, dediğin diziyi duymuştum. İnceleyeceğim. Teşekkürler...

@jakkas, BSG ve Firefly'ı izledim. Farscape'de elimde hazırdı zaten. :) Lost Room'a da bakacağım. Teşekküler...

@babelfish, BSG'i çoktan sömürdüm. Teşekkürler. :)

@lajvard, Anime izlemeyi pek sevmiyorum. Bana göre değil. :) Yine de boş bir anımda izlemeye çalışırım. BSG'yi de izledim. Lost Room'u bir arkadaşım önerdi. Ona da bakacağım. Teşekkürler öneriler için...

Önerilerde bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler... Uzun bir süre beni idare eder bu öneriler. Sağolun. :)
battlestar galactica efsane dizi.(illa ki izlemişsindir)

Lost room (kalitei bir mini seri)

Firefly (muhteşem)

Farscape (tavsiye ederim) 4 sezon ve sezon finali film olarak çekilmiş yüksek bütçeli iyi bir dizidir.
warehouse 13
Battlestar Galactica derim, başka da bir şey demem.
Lost room ve 5ive days to midnight. İkisi de kısa seriler. Lost room daha iyi diğerine göre.
Eloy,Hitchikers' Guide to the Galaxy'nin BBC yapımı 6 bölümlük mini dizisini izlemeni öneririm. Film bu dizinin özeti niteliğinde.

Son olarak Sliders'ı da önermek istiyorum. Yeni izlemeye başladım ben de, gerçekten mükemmel bir kurgusu var. Garip bir dizi.
battlestar galactica (izlemişsindir ya yazayım ben yine)

darker than black (anime)

ergo proxy (anime)

doctor who ve mistfist çerezlik izlenebilir.
@Toshiro, The X-Files, Millenmium ve The 4400'ü izledim. Cevaplar için çok teşekkür ederim. :)

@havlayankuzu, Firefly için söyleyebileceğim tek şey var, o da mükkemmel olduğu. :) İzlediğim en iyi bilim-kurgu dizilerinden biri diyebilriim rahatlıkla. Zaten işin içinde Joss Whedon varsa kötü olmasına imkan yok gibi. :) Diziyi İzledim ve izlemek için bir hayli bekletmiştim. Bekletmiş olduğum için ciddi anlamda pişman olmuştum. :)

Quantum Leap ve 3rd Rock From The Sun'ı da aynı şekilde izlemiştim. Zaten dizileri de buraya ben ekledim. :) Gerçi Quantum Leap'i çok eskiden çocukluğumda izledim. Tekrardan izleyebilirim. Hitchikers' Guide to the Galaxy'nin kitabını okudum. Filmini izlememiştim ama kötü olduğunu söyleyen çok kişiye rastladım. Bir deneyeyim yine de.

Farscape'i ise indirdim. Duruyor. Bir ara izleyeceğim onu da. Öneriler için çok teşekkür ederim.

@turan sert, Millennium hakkında dediklerinize katılıyorum. Fakat zaten izlediğim bir dizi. Dr. Who gözümü korkutuyor. Onun bir sürü bölümü yok mu? Yeni çevrimlerini ise cnbce'den izliyorum bir şekilde ama kaçırdğım bölümler oldu.

Red Dwarf'ı ise ilk defa duyuyorum. Bunu inceleyeceğim. Cevaplar için çok teşekkür ederim. :)
Millenium'a dizi olarak katılıyorum ama tam bir bilim kurgu değil. Yine de torrent ve rapidde tüm bölümler bulunabiliyor ve görüntü kalitesi iyi. ben altyazısız ingilizce olarak izliyorum dolayısı ile alt yazıya garanti veremem. Dr. who nun David Tennant'lı bölümlerinin sonuna kadar olan bölümlerini önerebilirim. bana göre orada bitmiş sayılır. İlginç bir ironisi var. Red Dwarf'a bakın, komedi olduğunu bilin.
Firefly iptal edilmişti. Ama bir sezonun sonunda filmini neyin yaptılar. Bence 14 bölüm o dizi için yeterliydi. Neyse.
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
ŞİFREMİ UNUTTUM
ÜYE OL