yaratıcı oyunlar&bulmacalar

bulmacaları çok sevmişimdir. bu soracağım soruda cevabı bulana kadar bana soru sorabilirsiniz. bilen kişi de sırayla kendi sorusunu sorsun

adamın biri çırılçıplak çölün ortasında ölü halde uzanıyor. elinde ise kırık bir kibrit çöpü.soru: oraya nasıl gelmiştir, elindeki kibrit çöpü nedir ve neden çıplaktır..?

Çıplak ise;

1-) Gaspa uğramış olabilir.

2-) Tecavüze uğramış olabilir.

3-) İddia'dan olmuş olabilir.

4-) Bir amaç uğruna olmuş olabilir.

 Fakat; soruda çölde diyor. Çölde gaspa uğraması çok ama çok saçma bir durum olur. O yüzden 1.seçeneği eleyim diyorum. Çölde tecavüze uğrama durumu da zor, hem çölde hem de elinde kibrit çöpü var. İddia veya bir amaç uğruna olabilir diye düşünüyorum. Aslına bakarsak 3. ve 4. şıklar birbirlerine yakın şıklar. İddia da bir amaç uğruna yapılmış olabilir. ( saçmaladım mı ne =) ) 

O zaman ilk ipucu mu şöyle alayım? Bu adam bir amaç uğruna mı ölü bir şekilde çölde elinde kırık bir kibrit çöpü ile duruyor?

Bence adam bir grup insanla balonda seyahat ediyordu. Ancak ilerleyen zamanda balon irtifa kaybetmeye başladı. Bunun üzerine balonda bulunanlar fazla ağırlıkları atmaya başladı. Bu yeterli olmayınca üzerlerindeki giysileride atmak zorunda kaldılar. Fakat artık nasıl balonsa bu da yeterli değildi. En sonunda balondakiler bir kişinin paraşütsüz atlamasına karar verdiler. Bunun içinde herkese bir kibrit çöpü verildi. Ne yazıkki kısa kibrit çöpünü çeken adamımız kendini boşluğa bıraktı. Balondakilerin başına ne geldiğini bilmiyorum ama cevabı daha önceden bildiğim belli oldu sanırım... kaede hocam biraz daha kazık bişey sorarsan bende oyuna katılırım. Yada ben mi sorayım sen söyle??

lahanaman tam olarak doğru bildin ben daha iz var mı fln diye sorarsınız diye bekliyordum.  bu bulmacayı bildiğini belli ettin:) sizden de böyle yaratıcı sorular bekliyorum...aynen lahanaman sorma sırası sende (söz veriyorum google da araştırmıcağım:)

Soruda mantık hatası var yalnız. Sen yüksek bir yerden atlarsan tuttuğun ne varsa elinden bırakırsın. Ellerini açarsın yani öyle düşersin. Kendimiz uyduracaksak bende katılabilirim ancak hazır ararsanız olayın zevki çıkmaz..

bu hazır bir bulmacaydı (biri sormuştu) ama düştüğü mesafe ya da nasıl öldüğü fikri üzerine odaklanmadım (bir de ölürken kasların katılaştığı da bilinen bir gerçek bir de bu kadar sorgulamamak lazım bence mantık hataları olabilir:) istediğiniz gibi sorabilirsiniz kafa yorucu olsun yeter:)

not: hayat güzeldir filmi aklıma geldi:)

@noumena ben cevabı ilk duyduğumda "e balon inişe geçmiş zaten neden attılar zavallıyı" diye sorduydum. Bu da benim sorum yabancı bi siteden buldum ve biraz değiştirdim...

 

Albertina, Roma'nın biraz dışında anne ve babasıyla birlikte yaşayan al yanaklı bir italyan kızıdır. Onu çok seven anne ve babası sofradan pizzayı, spagettiyi eksik etmemektedir. Yaşadıkları evin bir kiler kapısı vardır. Albertina'nın anne ve babası ona sürekli olarak 'Bu kapıyı asla ve katiyen açmaması gerektiğini çünkü kapının diğer tarafında göreceği şeylere hazır olmadığını söylemektedir.

Kapının diğer tarafında Albertina'nın anne ve babasını bu denli korkutacak şey ne olabilir??

ilk aklıma gelen burger king tarzı bir dükkan olabileceğiydi(kiler diye yutturdukları) cevap yiyicekle ilgili ama bir mantık kuramadım az ipucu:D

Yok, klasik italyan evi böle dış cephesi sarmaşıklı. İpucu olarak sadece yemekle alakası yok diyeyim konunun...

 

çok şilşman olduğu için bir ayna olabilir mi?

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.