Belirsiz Gece Suare No:42 - Prisoners

althttp://www.filimadami.com/afisler/59215.jpg" />

Çocuğunuzu korumak için neler yaparsınız? Keller Dover (Jackman) her anne babanın en kötü kabusuyla karşı karşıya. Altı yaşındaki kızı Anna arkadaşı Joy ile kaybolmuştur. Dakikalar saatlere döndükçe, panik gittikçe artar. Tek ipucu sokaklarına çok önce park etmiş döküntü bir karavandır. Soruşturmayı yöneten Detektif Loki (Gyllenhaal) arabanın sürücüsü Alex Jones’u (Paul Dano) tutuklar. Ama kanıt yetersizliği nedeniyle şüpheliyi salmak zorunda kalır. 

Çocuğunun hayatının tehlikede olduğunu bilen çıldırmış Dover durumu kendi ellerine almaktan başka bir seçeneği olmadığını fark eder. Çaresiz baba kızları bulmak için her şeyi yapacaktır. Ama bunları yaparken kendini kaybedebilir ve şu soruyla boğuşabilir: Adaleti aramakla suçlu olmak arasındaki sınırı ne zaman geçersin?

bu hafta 2 film seçilmiş sanırım. Yazılanlara baktım ama süre ile ilgili bir şey konuşmamışsınız sanırım. nasıl yapalım?

selam lowen  :)

yazma imkanı bulabildiğine sevindim :)

prisoners vizyonda olmayan bir filmmiş ama onerildi diye ve oylamadan ıkı fılm çıktı diye bu hafta boyle yaptık. fılmı oneren arkadasımıza haksızlık olmasın diye düşündük.

sen olmayınca bu ayrıntıları düşünemedik tabi. nasıl yapalım  ?

selam hülya,erken döndüm. o zaman bu akşam yine kapatalım,2 filmden birini izlemek yeterli olsun.işleyişi bozmayalım.iyi gidiyor.

aaaa hoşgeldin o zmn  :)

noldu kısa surmus iş seyahatiniz ?

Günaydın millet,

Filmi hiçbir masrafdan kaçınmadan özel jetimle uçup izledim. :D Benzer senaryoda suç filmleri izlemiş olsamda sürükleyicilik ve gizem açısından enteresan bir filmdi. Oyuncularda zaten kendini kanıtlamış oyuncular. Bu tür rollerde daha evvelden başka başka performansları mevcut. Sonuç itibariyle iyi bir film ama kesinlikle bir başyapıt değil. Onun için olağanüstü bir beklentiye girmemekte fayda var. Filmin içeriğinden bahsetmeyeceğim, sakin bir gününüzde öylece izleyin. Son olarak filmin süresi uzun olmasına rağmen hiç sıkmıyor.

 

Herkese selamlar ^^

Hoşgeldiniz Emre ve Cenk :) 

Film favorilerim arasında yerini aldı. Bunda en büyük etken Hugh Jackman ve Jake Gyllheaal'ın müthiş oyunculuğu. (ne zor bir soyisim bu bakmadan yazamıyorum XD ) Tikli hali baya şirin olmuş Jake'in^^ 

İki usta oyuncunun aynı filmde olması ve bu kadar iyi olmaları filmi daha fazla sevmeme neden oldu. Film 2 saat 30 dakika olmasına rağmen her saniyesini büyük bir beyeni ve merakla izledim, sıkılmadan. Filmin konusu bilindik konulardan ama kurgusu filmi başka bir boyuta taşıyor. Hugh Jackman rolünü yaşamış gibi o nasıl bir oyunculuktur. Filmde cevaplanması gereken sorular ilerleyen sahnelerde cevabını buluyor. Güzel bir filmdi.  

teşekkürler arzu.

------------------------------------------------------

bir iki aksilik oldu, çalıştığımız firmadan kaynaklanan.önemli bir şey değil. yine gideceğiz tabii.

hoşgelmişsin lowen:]

filmi izleidm ben de. 5 dakikada bir gerilim yükseliyor ve sonuna kadar kendini izletiyor film, bu açıdan problem yok ama bence yine de bu kadar uzatmanın gereği yoktu. konu bildik olsa da kurgusuyla benzerlerinden az da olsa sıyrılabiliyor,  Jake Gyllheaal (arzukervan, senden kopyaladım ben de, sağolasın) bence de çok iyiydi, 

crowfuu nun dediği gibi bence de başyapıt değil, beklentiyi yüksek tutmamakta fayda var.

bir de p. dano ya yazık oldu yine:[

---spoiler olabilir---

ben filmin tam bitiş sahnesini çok beğendim, uzatmamışlar tekrardan iyi olmuş

 

selam arkadaşlar.

filmi izleyenlere sorum ? fılmı nerde izlediniz :)

Bir mesaja cevap veriyorsunuz.