zaman yolculuğuyla ilgili SORU

lazare_carnot

Konuyu Açan: lazare_carnot

13.09.2010 18:15

filmde bir adam karısını yada sevgilisini kaybediyordu, onun ölümünü engellemek için zaman makinası yapıp öldürüldüğü ana gidip kazayı engelliyordu ama her seferinde yeni bir kaza oluyordu. bu filmin adı neydi? film eski bir zamanda geçiyordu 19. yüzyıl sonları gibi.
zaman tüneli (the time machine) adlı film olabilir mi?

http://www.filimadami.com/The-Time-Machine-1803.html
hayır hayır zaman tüneli değil. adam hatta bir zaman makinası yapıyordu geleceğe gittiğinde insanoğlu ayda yaptığı kazıda ayı patlatmıştı, ay ikiye bölünüyordu.
tam olarak bahsettiğiniz film, Best'in işaret etmiş olduğu film. Hatta gerisi şöyle:

Ay ikiye bölünüyor, tam o anda esas oğlan makineye atlayıp tüyüyor.

Sonra kendini daha da gelecekte, insanlığın yeraltındakiler ve yerüstündekiler olarak iki kola ayrıldıkları, distopik bir alemde buluyor.

Yeraltındakiler,yerüstündekileri avlayıp yiyorlar.

Esas oğlan dayanamayıp zaman aletini kullanmak suretiyle, tüm yeraltı mahluklarını kızartıyor.

Sonunda da herkese İngilizce öğretip Batı klasiklerini hatmetmeye başlıyorlar.

Batı Kültürü bir kere daha zaferle ayrılıyor.

Uzun saçlı, esmer delikanlımız da, taş gibi bir hatun kapıyor ordan kendine.

Eski karı marı, unutuluyor tabi.

Ohhh

(Son kısmı ben uydurmuş da olabilirim)
pardon pardon ayın ikiye bölündüğünü karıştırdım, o yoktu. time machine filmini izledim onda vardı.

benim izlediğim filmde adamın karısı at arabasının altında kalıyordu. film 1800lü yıllarda geçiyordu. bir tane oyuncuyu hatırlayabilsem filmden, bulacam da. bulamadım.
back to the future III
zaman tüneli (the time machine) Bu film senin bahsettiğin filmdir Adamın sevgilisi at arabasının altındada kalıyor Ay bölünüyor hepsi bu filimde
zaman tünelimiş o zaman. teşekkürler.
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL