Sinematek

Sinematek'ten Ücretsiz Senaryo Workshop'u / ANKARA

Derneğimiz sosyal sorumluluk kapsamında her yıl yaptığı gibi, Türk Dili ve Edebiyatı, İletişim ve dramaturji dallarında eğitim veren üniversite öğrencilerinin katılabileceği "Senaryo Nasıl Yazılır" konulu bir atölye / workshop düzenlemiştir. Amaç; Türk Sineması'na yeni soluklar getirecek gençlerin şimdiden senaryo yazmasını öğretmektir.

Workshop çalışması 1 gün (Yaklaşık 4 saat) sürecektir.Ankara'da Sinematek Derneği Merkezi'nde yapılacaktır. 2 ayrı grup için 24 Aralık Cuma ve25 Aralık C.tesi 2010 tarihlerinde-Haftaiçi ve haftasonu- workshop düzenlenmiştir.

SENARYO WORKSHOP TARİHLERİ

24 Aralık Cuma : 12.00 - 16.00

25 Aralık C.tesi : 13.00 - 17.00

Katılım Şartları:

-Başvuranlar arasında seçim yapma şansımız yoktur. Bu nedenle başvuran ilk 40 öğrenci atölyeye alınacaktır. (il dışından gelen başvurular da kabul edilecektir)

-Sinemaya ve senaryo yazmaya ilgi duymak.

-Atölye sonrasında bir projede ortak çalışmayı istemek.

-Demokratik, hoşgörülü ve grup çalışmasına uyumlu olmak.

-Eğitim ücretsizdir. Eğitim DVD si, ikram gideri ve basılı materyal için 20 TL katılım payı ödenecektir.

ANKARA

ADRES:Büklüm Sokak. No:16 / Bahçe Kat / Kavaklıdere

(Dedeman Otel'e yakın -harita için tıklayınız)

Tel:0.312. 425 41 29GSM:0.555.7477557

e-mail:sinematekdernegi@gmail.com

Başvuru için;ad-soyad, gsm no, okuduğunuz okul ve katılım tarihi (24 veya 25)bilgilerini yazaraksinematekdernegi@gmail.comadresine mail göndermeniz yeterlidir.

http://www.sinematek.org/s/workshop/ucretsiz-workshop.html
Sinematek'den Uzun Metraj Film Yapım Desteği

Derneğimiz, Sinemamıza yeni eserler kazandırmak ve "bağımsız sinema" yapmak isteyenleri desteklemek amacıyla bir proje başlatmıştır.

Derneğimizdeki, ekipman (kamera, ışık, ses, kurgu), ekip (sanat yönetmeni, görüntü yönetmeni, cast direktörü, yapım koordinatörü, oyuncu, crane operatörü), çalışma üssü, dijital kurgu stüdyosu, oyuncu adayları, yemek, yol, filme aktarma, yarışma ve festivallere gönderme ve diğer bazı giderleri karşılayacaktır. Tüm filmler imece usulü çekilecektir. Sinematek projenin yapım ortağıdır.

Düşük bütçeli "bağımsız sinema" projesi olan yönetmenler, hazırlanmış dosyalarıyla derneğimize başvurabilirler. (yalnızca yönetmenler başvurabilir) Dosya içeriğinde; film öyküsü, senaryo, çekim senaryosu, varsa story board, çekim günlüğü, olası cast listesi, olası ekip listesi, mekan dökümü, oyuncu sahne sıralaması, sanat grubu dökümü ve ayrıntılı bütçe yer almalıdır.

Başvuran yönetmen projesini, derneğimizdeki hocalarımızın olduğu bir toplantıda savunduktan ve OK aldıktan sonra çekimlere başlayabilir.

ilgilenenler; sinematekdernegi@gmail.com Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresine mail gönderebilirler ya da istanbul ve ankara adreslerimize gelerek ayrıntıları görüşebilirler
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL