net geo wild takvimleri SORU

aforozzedeler

Konuyu Açan: aforozzedeler

11.06.2011 05:17

evet bunun için 5 soruyu da doğru cevapladığımız taktirde evinize bu takvimlerden geliyor. sadece 2 soruyu bulamadım bilen varsa bi el atsın şu cahile!

Şempanzelerin sırıtmaları ne belirtisidir?
Endişe / Mutluluk / Heyecan
Sinek kuşlarının günde ortalama kaç kaloriye ihtiyacı vardır? ( İnsanlar günde ortalama 2000 kaloriye ihtiyaç duyar. )
1000 / 50 / 5
şempanze sorusunun cevabı muhtemelen (yüzde 90 falan yani =)) endişe ama ötekini bilemedim. 5 diye düşünüyorum ama 50 de olabilir =)
Bir sinekkuşunun saatte beş kez beslenmesi gerektiği ve her öğünün 10-82 kalorilik nektarlardan oluşacağı belirtilmiş. Kaba bir hesapla,en az 50x24= oha

Demek ki, en az 1000 kalori hacı, kaçarı yok.

Bir de ne çok insan besliyormuş bu hayvanı.
ohoo benim takvim yatar o zaman garanti =( 50 dedimdi ben.
yeri gelmişken ifade edeyim, sorular çok muallak. Bir köpeğin koku alma duyusu insandan şu kadar kat fazladır diyemeyiz. Verilebilecek cevaplar farazidir. Bir şempanzenin neden sırıttığına gelince, bu sorunun cevabını ancak bir şempanze verebilir. Sinekkuşlarının alacakları kalori ise sinekkuşunun formuna ve türüne göre değişir. Kimi sinekkuşları ölmemek için günde en az 120 kere beslenmek zorundayken kimi sinek kuşları metobolizma hızlarını ayarlayarak bu rakamı dengeleyebilmektedir. Aslanların kükremelerinin de bir standartı yoktur. Aslanın sesi kısılmış olabilir,o günü kötü geçirmiştir, üzgündür,kükreyemez.

Kısacası, ben bilemedim hiç bi soruyu :((( Ondan çamur yapıyorum.

Saygılar.
bütün umudum sendin kuzu. neyse kara borsaya düşünce alırık artık(:
ya sevgili aforoz hayvanlar alemindeki dostlarımı çok dürttüm ve bazı cevaplara ulaştım:

Bugüne kadar kaydedilmiş en şiddetli aslan böğürtüsü 120 desibel

Kuyruksürenler yaklaşık 27 değişik ses çıkarabilir. (Emin değilim bazıları daha geveze gibiydi)

Köpeğin koku alma duyusu insana göre 40 kat güçlüymüş. Sanırım cevap 50 olacak.

Şempanzelerin mutlu oldukları zaman güldükleri belirtilmiş ama sanırım sırıtma sebepleri endişe olabilir. Ama şempanze ile şempanze olmak anlamsız.

Arı kuşu konusunda da ısrarcıyım cevap 1000

Ama sorular çok saçma. Onu söyleyim.

Olmadı ben sana bir adet saatli maarif takvimi hediye ederim aforoz,takma :))
muallak sorular sormak çokta zor değil kuzu. son 2 soru hariç diğerlerini de doğru yapmışım o halde. yok ben net geo takvimi istiyorum arkadaş bana ne!
ben de katıldım,aforoz. Çıkarsa takvimimi sana hediye etcem :)) Üzülme artıkın.
hem doğru bilecez, hem de 10., 20. falan olacaz.. pii, ölme eşeğim ölmeymiş bu tam.
hahaha çok incesin kuzum. geceleri uyuyamıyordum...
Bir mesaja cevap veriyorsunuz.
GİRİŞ YAP
Şifremi Unuttum!

ÜYE DEĞİL MİSİNİZ?

HEMEN ÜYE OLUN
Aktivasyon Mailim Gelmedi!
ŞİFREMİ UNUTTUM
AKTİVASYON MAİLİ GÖNDER
ÜYE OL